Cenovnik

Standardni cenovnik

Masa u kg.Cena u dinarimaPDV 20%Cena sa PDV-om
Do 0.5 kg375,0075,00450,00
preko 0.5kg do1 kg433,3386,67520,00
preko 1kg do 2 kg500,00100,00600,00
preko 2kg do 5 kg683,33136,67820,00
preko 5kg do 10 kg875,00175,001.050,00
preko 10kg do 15 kg1.125,00225,001.350,00
preko 15kg do 20 kg1.208,33241,671.450,00
preko 20kg do 30 kg1.375,00275,001.650,00
preko 30kg do 50 kg2.083,33416,672.500,00

Za svaki naredni kilogram za pošiljku mase preko 50 kg do 1.000 kg na cenu po masi dodaje se 52,00 RSD sa PDV-om.

Zaštitna cena po jednom koletu u zbirnoj pošiljci iznosi 216,00 RSD sa PDV-m. Ukoliko ukupna poštarina podeljena sa brojem koleta bude manja od zaštitne cene, ukupna cena se računa tako što se broj koleta množi sa zaštitnom cenom od 216,00 RSD osim ako nije ugovorom drugačije definisano.

Cenovnik usluga za nestandardne pošiljke (zavisno od sadržine)

Auto programCena u dinarimaPDV 20%Cena sa PDV-om
Hauba2.000,00400,002.400,00
Branik1.700,00340,002.040,00
Krilo1.350,00270,001.620,00
Prag1.150,00230,001.380,00
Vrata1.700,00340,002.040,00
Polustranica7.750,001.550,009.300,00
Krov7.750,001.550,009.300,00
Putnička guma583,33116,67700,00
Poluteretna guma916,66183,341.100,00
Teretna guma1.416,66283,341.700,00
Velika teretna guma-traktorska2.833,33566,673.400,00
Putnička guma sa felnom791,66158,34950,00
Poluteretna guma sa felnom1.250,00250,001.500,00
Teretna guma sa felnom3.333,33666,674.000,00
Velika teretna guma sa felnom3.750,00750,004.500,00
Menjač manji3.041,66608,343.650,00
Automatski menjač veći6.250,001.250,007.500,00
Motor-auto6.250,001.250,007.500,00
Ostalo


Bicikl1.916,66383,342.300,00
Skuter/ manji Motocikl7.916,661.583,349.500,00
Veći Motocikl10.833,332.166,6713.000,00
Televizor1.041,66208,341.250,00
Bačva 209 l4.583,33916,675.500,00
Euro paleta do 300kg5.416,661.083,346.500,00
Euro paleta od 300,01 do 750kg8.750,001.750,0010.500,00

* Pružalac usluge materijalno odgovara do iznosa maksimalno označene vrednosti na pošiljci koja iznosi 100.000,00 RSD, osim ako ugovorom nije drugačije definisano.

Dodatna cena na poštarinu po masi i nestandardne pošiljke:

  • Za vrednosne pošiljke na cenu usluge, dodaje se 1,5% od naznačene vrednosti, a minimalno 202,00 RSD sa PDV-om;
  • Za otkupne pošiljke na cenu usluge, dodaje se 0,2% od naznačenog iznosa otkupnine;
  • Za otkupne pošiljke za koje se vrši naplata otkupnih iznosa i uplata na tekući račun Korisnika usluga, naplaćuje se 1,5% od otkupnog iznosa, a minimalno 202,00 RSD sa PDV-om.

Dopunske usluge:

  • Povrat potpisane otpremnice (dokumentacije) 202,00 RSD sa PDV-om;
  • Ležarina se naplaćuje po danima, ne računajući dan kada je dostavljen izveštaj o
    prispeću pošiljke i to 50,00 RSD sa PDV-om po radnom danu;
  • Uručenje pošiljke u zakazano vreme – po upitu 1.500,00 RSD sa PDV-om;
  • Slanje pošiljke na novu adresu – Još jedna redovna poštarina;
  • Povrat pošiljke pošiljaocu – Poštarina u iznosu poštarine za slanje pošiljke;
  • Postupanje sa izdvojenom (lomljivom) pošiljkom, naplaćuje se 700,00 RSD sa PDV-om;
  • Za nestandardne pošiljke koje svojim fizičkim oblikom, masom i dimenzijama po pravilu zahtevaju specifičnu manipulaciju i ne ispunjavaju bar jedan od uslova za rukovanje standardnim pošiljkama. Na cenu iz standardnog cenovnika utvrdjenu po masi pošiljke dodaje se dopunska poštarina od 1.000,00 RSD sa PDV-om
    Maksimalna dimenzija nestandardne pošiljke ne sme biti veći od tri metra za bilo koju dimenziju ili četiri  metra za zbir dužine i najvećeg obima merenog u pravcu različitom od dužine.
  • Za pošiljke velikih zapremina (preko 50 kg mase, odnosno 0,5m3 zapremine), primenjuje se takozvani volumenski obračun mase na način da se rezultat pomnožene visine, dužine i širine pošiljke u cm podeli sa brojem 6666. Dobijeni iznos će se smatrati masom pošiljke u kilogramima.
  • elektronska potvrda o uručenju pošiljke – SMS – 24,00 RSD sa PDV-om.
  • Izdavanje i dostavljanje potvrde o izvršenom uručenju pošiljke 300,00 RSD sa PDV-om;

Popust na količinu
U zavisnosti od broja poslatih pošiljki na mesečnom nivou, ugovorenim korisnicima odobrava se popust na standardni cenovnik prema skali:

Broj poslatih pošiljaka (na mesečnom nivou)Popust
0 – 100Standardni cenovnik
101 – 25010%
251 – 50020%
501 – 1.00030%
1.001 – 2.50035%
2.501 – 10.00040%
10.001 – 20.00045%
Preko 20.00050%
Nestandardne pošiljkemax.25%, minimum 100 pošiljaka

Dodatni popusti se mogu odobriti uz standardni model popusta:

KriterijumDodatni rabat (%)Napomena
Dugoročni ugovor (3+ godine)3%Dugogodišnji fiksni obim
Donošenje pošiljaka u objekte AKS-a5%Niži troškovi preuzimanja pošiljaka
Lično preuzimanje iz objekata AKS-a5%Niži troškovi isporuke pošiljaka
Pošiljke koje je zbog svojih dimenzija, oblika i mase moguće lakše obraditi i manipulisati sa njima u tokovima transporta i uručenja3%Niži troškovi obrade i sortiranja

IZUZEĆA I OGRANIČENJA POPUSTA

KriterijumUmanjenje popusta odobrenog na količinu i dodatni popustNapomena
Specijalno preuzimanje (kamion,više vozila posle radnog vremena,neradnim danima)-10%Veći trošak preuzimanja
Preuzimanja sa više lokacija za istog pošiljaoca-5%Veći trošak preuzimanja
Pošiljke visoke vrednosti (>1.000 EUR)-10%Posebna manipulacija, poseban transport robe
VIP kontakt osoba za stalni monitoring isporuka i ličnu komunikaciju sa pošiljaocem u realnom vremenu-3%Veće angažovanje radne snage
Pošiljke sa posebnom izdvojenom manipulacijom (lomljivo, ručna obrada,poseban utovar,istovar)-10%Povećan angažman radne snage

Poštarina formirana na osnovu kriterijuma za ostvarivanje popusta ne može biti niža od iznosa propisanog članom 24. stav 2. Zakona o poštanskim uslugama.

Važi od 01.07.2026. godine.